Jsme malá nezisková organizace, která vznikla v reakci na uprchlickou krizi a odmítavý postoj velké části  české veřejnosti, s cílem najít nějaký efektivní způsob, jak se postavit beznaději a učinit život lidí na útěku snesitelnějším.  Každý rodič v uprchlickém táboře se potýká s náročnými změnami emocí a chování u svých dětí. Proto bychom chtěli těm, kteří jsou dětem nejblíž, předat odborné a zároveň jednoduché informace o tom, co pro léčení traumatu u dětí (ale i u sebe) mohou udělat. Myslíme si, že je možné jim pomoci, a tak to zkoušíme.

Spolupracující odborníci:

Peter Pöthe:
Psychiatr a psychoterapeut pro děti a dospívající. Autor publikací o psychoterapii dětí, vede vycvik dětské psychoterapie. Zabývá se problematikou traumatizace v dětství.

Věra Roubalová:
Psychoterapeutka a supervizorka ČIS, specializace: sociální pracovníci, uprchlická a cizinecká problematika, rodiny po holocaust.

Lidé v Češi pro Sýrii, z.s.

Kateřina Honzíková

Director & Co-founder
Kateřina Honzíková, zakladatelka spolku, speciální pedagožka, terapeutka, překladatelka. Absolvovala tříletý výcvik v integrativní mindfulness terapii, v současné době ve výcviku Somatic Experiencing pro práci s traumatem.

Hammám Josef

Secretary & Co-founder
Syrský architekt, spisovatel, lidskoprávní a politický aktivista, bývalý člen a spoluzakladatel Syrian Nonviolence Movement, člen syrské novinářské asociace, veřejný mluvčí. Zájem o teologii, sociální politiku a humanitní vědy.

Tereza Cibulková

Secretary & Co-founder